Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Kobiet po 50. nie da się kochać”. Burza po słowach znanego prezentera

08.01.2019 13:41
xxx wiadomosci

Francuski pisarz i prezenter Yann Moix spotkał się z ogromną falą krytyki po tym, jak otwarcie stwierdził, że kobiety po 50. są „zbyt stare i brzydkie, by je kochać”.

Yann Moix fot. ERIC FEFERBERG/AFP/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Yann Moix, nagradzany we Francji pisarz i gospodarz popularnego talk show, podzielił się kontrowersyjną opinią na temat kobiet w wywiadzie dla francuskiej edycji magazynu „Marie-Claire”. Jak stwierdził pisarz, który sam ma 50-tkę na karku, byłby „niezdolny” do pokochania kobiety, która skończyła 50 lat. Takie panie są dla niego „niewidoczne”.

Moix: Wolę Azjatki, bo dłużej wyglądają młodo

- Wolę ciała młodszych kobiet, to wszystko. Ciało 25-latki jest wyjątkowe, a ciało 50-latki nie ma w sobie nic szczególnego – tłumaczył. Autor kontrowersyjnych słów dodał, że najchętniej umawia się z Azjatkami, bo to właśnie one – jego zdaniem - najdłużej zachowują młodość.

W sieci zawrzało. W mediach społecznościach błyskawicznie pojawiły się krytyczne komentarze względem Moixa. Kobiety, zwłaszcza te „niewidoczne”, zaczęły publikować swoje zdjęcia. Przekonują, że podobają się sobie takimi, jakimi są. Wśród nich 52-letnia dziennikarka Colombe Schneck. – Oto pośladki 52-letniej kobiety. Ale z ciebie kretyn. Nie wiesz, co tracisz – napisała Schneck na Twitterze, choć wpis ze swoim nagim zdjęciem niedługo potem skasowała. 

RadioZET.pl/BBC/MK

Oceń