Zamknij

„Kobiet po 50. nie da się kochać”. Burza po słowach znanego prezentera

Redakcja
08.01.2019 13:41
Yann Moix
fot. ERIC FEFERBERG/AFP/East News

Francuski pisarz i prezenter Yann Moix spotkał się z ogromną falą krytyki po tym, jak otwarcie stwierdził, że kobiety po 50. są „zbyt stare i brzydkie, by je kochać”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Yann Moix, nagradzany we Francji pisarz i gospodarz popularnego talk show, podzielił się kontrowersyjną opinią na temat kobiet w wywiadzie dla francuskiej edycji magazynu „Marie-Claire”. Jak stwierdził pisarz, który sam ma 50-tkę na karku, byłby „niezdolny” do pokochania kobiety, która skończyła 50 lat. Takie panie są dla niego „niewidoczne”.

Zobacz także

Moix: Wolę Azjatki, bo dłużej wyglądają młodo

- Wolę ciała młodszych kobiet, to wszystko. Ciało 25-latki jest wyjątkowe, a ciało 50-latki nie ma w sobie nic szczególnego – tłumaczył. Autor kontrowersyjnych słów dodał, że najchętniej umawia się z Azjatkami, bo to właśnie one – jego zdaniem - najdłużej zachowują młodość.

W sieci zawrzało. W mediach społecznościach błyskawicznie pojawiły się krytyczne komentarze względem Moixa. Kobiety, zwłaszcza te „niewidoczne”, zaczęły publikować swoje zdjęcia. Przekonują, że podobają się sobie takimi, jakimi są. Wśród nich 52-letnia dziennikarka Colombe Schneck. – Oto pośladki 52-letniej kobiety. Ale z ciebie kretyn. Nie wiesz, co tracisz – napisała Schneck na Twitterze, choć wpis ze swoim nagim zdjęciem niedługo potem skasowała. 

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC/MK