Zamknij

Lawina we francuskich Alpach. Porwała kilka osób

Redakcja
07.03.2017 13:30
Tignes
fot. Twitter/AFP

Lawina zeszła na stok narciarski w Tignes we francuskich Alpach. Jak przekazała gazecie L'Express lokalna policja, śnieg porwał kilka osób, które były na trasie. Dyrekcja ośrodka poinformowała o zakończeniu akcji ratunkowej.

Informację podały zachodnie media:

Pod śniegiem było dziesięć osób, które wydostały się spod lawiny o własnych siłach. Pierwsze informacje mówiły o tym, że lawina mogła porwać nawet kilkudziesięciu narciarzy. 

Pogoda była fatalna, potężne opady śniegu uniemożliwiały ratownikom dotarcie na miejsce helikopterem. Ratownicy musieli udać się na miejsce pieszo - odnotowuje agencja AFP. Na ratunek przysypanym ruszyli pracownicy stoku narciarskiego. Masy śniegu przecięły stok na pół. Kilkadziesiąt osób, których lawina nie porwała bezpiecznie samodzielnie zeszło ze stoku.

Kilku narciarzy zostało poturbowanych.

Wcześniej dziennik "Le Parisien" podał, że śmigłowiec żandarmerii przelatywał nad strefą zejścia lawiny.

We wtorek rano w okolicy obowiązywał 4 stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej skali, co teoretycznie dotyczy jedynie obszarów poza szlakiem lub tras zamkniętych. Kiedy zagrożenie lawinowe osiąga stopień piąty wszystkie trasy zostają zamknięte.

Niespełna miesiąc temu w tym samym miejscu zeszła lawina zabijając cztery osoby.

RadioZET.pl/Twitter/MaB/MP