Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tajemnicza śmierć Polaka we Francji. Zwłoki znaleziono przy drodze

26.01.2018 12:35
xxx wiadomosci

Francuska policja wyjaśnia okoliczności śmierci polskiego kierowcy, którego ciało znaleziono przy drodze pod Lyonem. W grę wchodziła napaść, ale najprawdopodobniej był to wypadek.

Polak fot. Facebook

Jak podaje Fakt24.pl, odkrycia dokonano w nocy z wtorku na środę. „Ciało znajdowało się na poboczu drogi przy L'avenue de Satolas Green w Pusignan, miejscowości położonej na wschód od Lyonu, niedaleko lotniska Saint-Exupéry” — czytamy. 

Na ciele znajdowały się liczne i poważne obrażenia, co wskazywałoby na to, że nasz rodak padł ofiarą brutalnej napaści. Teraz jednak bardziej prawdopodobna wydaje się wersja mówiąca o nieszczęśliwym wypadku.

Krzysztof G. był kierowcą furgonetki zatrudnionym w firmie kurierskiej, który wykonywał akurat zlecenie we Francji. Według ustaleń lokalnej policji do wypadku doszło już po zmroku, gdy mężczyzna wyszedł ze swojego pojazdu, aby przygotować sobie posiłek. Z uwagi na fakt, iż droga, przy której się zatrzymał, była nieoświetlona, kierowca nadjeżdżającego z przeciwka samochodu mógł nie zauważyć Polaka i go potrącić.

Nie wiadomo jednak, czy rzeczywiście tak przedstawiał się przebieg zdarzenia, ponieważ śledczy nie dotarli do żadnych świadków. Kierowca auta, który mógł być sprawcą wypadku, także jest poszukiwany. Na dokładne ustalenia dot. przyczyny śmierci Krzysztofa G. trzeba jednak poczekać — wyjaśni je sekcja zwłok.

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP

Oceń