Zamknij

Przerażający wypadek na stoku. 7-letnia dziewczynka wypadła z wyciągu

Redakcja
20.04.2018 15:07
Francja
fot. Wikimedia.Commons

Do groźnego wypadku doszło w jednym z francuskich kurortów narciarskich. 7-letnia dziewczynka spadła z wyciągu znajdującego się 6 metrów nad ziemią. Dzięki bohaterskiej postawie ojca dziecku nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce w słynnym ośrodku La Plagne we wschodniej Francji. Dziewczynka jechała kolejką na szczyt stoku. W pewnym momencie ześlizgnęła się w dół, ale początkowo przed upadkiem uchronił ją turysta, który siedział obok niej. 

Mężczyzna przytrzymał 7-latkę za kołnierz kurtki, ale gdy ta zaczęła krzyczeć, że się dusi, puścił ją. Na szczęście tragedii udało się uniknąć, ponieważ pod wyciągiem stał już ojciec dziewczynki, który podbiegł w to miejsce zaalarmowany jej wcześniejszymi krzykami. W ostatniej chwili udało mu się złapać dziecko.

Zobacz także

Dlaczego w ogóle doszło do tego incydentu? Ponieważ barierka, którą montuje się w ławeczkach będących częścią kolejki i która ma za zadanie chronić narciarzy przed wyślizgnięciem się z siedzenia, nie została opuszczona. Przez to dziecko miało mnóstwo wolnej przestrzeni i żadnego zabezpieczenia.

Ojciec 7-latki w rozmowie z mediami wyrażał oburzenie całą sytuacją i zapowiedział, że złoży skargę na osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obiektu.

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP