Zamknij

17-latek, który przetrzymywał w sklepie zakładniczki, aresztowany

Redakcja
08.05.2019 08:27
17-latek, który przetrzymywał w sklepie zakładniczki, aresztowany
fot. PASCAL PAVANI/AFP/East News

Policja aresztowała 17-letniego napastnika, który w sklepie w pobliżu Tuluzy na południu Francji przetrzymywał cztery kobiety – poinformował we wtorek późnym wieczorem szef francuskiego MSW Christophe Castaner.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisaliśmy wczoraj. Około godz. 16.30 w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji, uzbrojony napastnik wziął jako zakładniczki cztery kobiety – właścicielkę sklepu, jej córkę i dwie pracowniczki.

Do wieczora uwolnił wszystkie kobiety

Na miejsce przybyły specjalne jednostki policji, karetki pogotowia i dwa wozy strażackie. Według francuskich mediów napastnik sam poprosił o rozmowę z policyjnym negocjatorem.

Zobacz także

Do wieczora uwolnił on wszystkie przetrzymywane kobiety, ale sam zabarykadował się w sklepie. Późnym wieczorem został jednak obezwładniony i aresztowany przez funkcjonariuszy elitarnej jednostki francuskiej policji – RAID. Na razie nie wiadomo, jaki był motyw jego działania, ale raczej nie jest brane pod uwagę podłoże terrorystyczne.

Kobiety, które przetrzymywał napastnik, nie odniosły żadnych obrażeń.

Wcześniej był aresztowany podczas protestu „żółtych kamizelek”

Prokuratura poinformowała, że 17-latek był już wcześniej znany policji, m.in. z ataków na policjantów i kradzieży. W grudniu ubiegłego roku został aresztowany podczas protestu ruchu „żółtych kamizelek”.

Zobacz także

Organizowane od pięciu miesięcy w każdą sobotę uliczne protesty skierowane są przeciwko polityce prezydenta Emmanuela Macrona, której zarzuca się lekceważenie potrzeb mniej zamożnej części francuskiego społeczeństwa.

RadiozET/PAP