Zamknij

Nastolatek zamordował księdza pedofila. Brutalna śmierć duchownego

30.12.2019 18:59
Ksiądz
fot. Shutterstock

Policja z Oise we Francji prowadzi śledztwo ws. brutalnego morderstwa 91-letniego księdza. Duchowny został zamordowany przez 19-latka, który miał być wykorzystywany seksualnie przed francuskiego księdza. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

91-letni Roger Matassoli jest podejrzewany o molestowanie co najmniej czterech chłopców w trakcie swojej posługi kapłańskiej we francuskim kościele rzymskokatolickim w latach 1960-2000 - informują media znad Sekwany.

Duchowny został znaleziony martwy w swoim domu w Agnetz w północnej Francji. Morderca wbił mu w gardło krucyfiks. Francuska policja zatrzymała 19-letniego Alexandra V. Nastolatek pracował jako gospodyni w domu księdza w Oise. Z relacji mediów wynika, że duchowny miał molestować również jego ojca. 

19-letni Alexander V. przebywa w areszcie i jest oskarżony o morderstwo, tortury oraz ucieczkę przed policją. Według ''Euro Weekly News'', nastolatek w trakcie przesłuchania stwierdził, że nie pamięta wydarzeń, o które go oskarżono. 

Zobacz także

91-letni Roger Matassoli był przedmiotem śledztwa na krótko przed tragiczną śmiercią. Według telewizji Franceinfo, śledztwo umorzono po jego śmierci, a raport nie został nigdy wysłany do Rzymu.

RadioZET.pl