Zamknij

Ciało 14-latki wyłowione z Sekwany. Policja zatrzymała dwoje nastolatków

10.03.2021 07:28
ciało 14-latki wyłowione z Sekwany
fot. AFP /EAST NEWS (zdjęcie ilustracyjne)

Ciało 14-letniej dziewczynki zostało wyłowione z Sekwany w Argenteuil pod Paryżem. Policja zatrzymała we wtorek dwoje 15-latków podejrzanych o jej zabójstwo. Ciało dziewczynki zostało odnalezione w poniedziałek wieczorem po długich poszukiwaniach. Jej matka przekonuje, że w ostatnim czasie grożono jej śmiercią.

Tragiczny finał poszukiwań 14-letniej dziewczynki we Francji. Policja poinformowała, że jej ciało wyłowiono z Sekwany w Argenteuil pod Paryżem. Prokuratura w Pontoise przekazała w komunikacie prasowym wydanym we wtorek o zatrzymaniu dwojga piętnastolatków, którzy "przebywają obecnie w areszcie w związku z podejrzeniem zabójstwa".

Cała trójka - denatka i dwoje zatrzymanych: chłopak i dziewczyna - uczęszczała do tej samej prywatnej szkoły zawodowej w Argenteuil. Oględziny zwłok przeprowadzone przez lekarza sądowego wskazują na ślady uderzeń w głowę i w twarz - podano w komunikacie prokuratury.

Ciało 14-letniej dziewczynki wyłowione z Sekwany. Dwoje nastolatków w areszcie

Śledczy czekają na ostateczne wyniki sekcji zwłok, która ma pomóc w precyzyjnym ustaleniu przyczyn zgonu dziewczynki. Matka ofiary w wywiadzie dla stacji BFMTV powiedziała dziennikarzom, że jej córce grożono śmiercią.

Z kolei matka chłopca - domniemanego sprawcy, która zgłosiła sprawę na policję, po tym jak jej syn poinformował ją o utonięciu 14-latki, nie wyklucza rywalizacji dziewcząt o jej syna i konfliktu w ramach trójkąta miłosnego.

Śledczy badają w swym dochodzeniu także wątki molestowania, szantażu i publikowania nagich zdjęć jednej z dziewcząt w mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/ PAP/ BBC