Zamknij

Lawina przysypała czterech turystów. Nie żyje 2 mężczyzn

Redakcja
03.03.2018 19:36
Lawina przysypała czterech turystów. Nie żyje 2 mężczyzn
fot. Pixabay

Dwóch narciarzy z Hiszpanii zginęło w sobotę po zejściu lawiny we francuskiej części Pirenejów - poinformowała prefektura departamentu Pireneje Wysokie na południowym zachodzie Francji. Jeden z mężczyzn zmarł na miejscu, a drugi - w szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według władz lokalnych zmarli byli częścią grupy czterech hiszpańskich turystów, którzy wraz z przewodnikiem jeździli w sobotę poza wyznaczonymi trasami w okolicy Aragnouet, przy hiszpańskiej granicy.

Narciarzy zaskoczyła lawina. Na razie nie wyjaśniono przyczyn jej zejścia i w sprawie tej wszczęto śledztwo. Władze informowały wcześniej o ryzyku zejścia lawin w tym rejonie.

Jak pisze agencja AP, dwaj mężczyźni byli pod śniegiem przez 2-3 godziny zanim ekipie ratunkowej z wyszkolonymi psami udało się ich znaleźć. Jeden z nich wciąż żył i trafił do szpitala, w którym zmarł.

Zobacz także

Według informacji podawanych przez francuską żandarmerię szanse na przeżycie zasypanej przez śnieg osoby wynoszą w pierwszych 18 minutach 95 proc., po czym do 35. minuty - już jedynie 35 proc.

W piątek w lawinie w Alpach Nadmorskich na południowym wschodzie Francji zginęło czterech francuskich narciarzy.

RadioZET.pl/PAP/DG