Zamknij

Śmigłowiec rozbił się w trakcie akcji ratunkowej. Zginęła jedna osoba

13.09.2021 06:32

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w katastrofie śmigłowca ratunkowego, który w niedzielę rozbił się w Alpach we Francji - poinformował w niedzielę wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

Katastrofa śmigłowca ratowniczego we Francji
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News, zdj. ilustracyjne

Do katastrofy śmigłowca doszło w niedzielę po południu, podczas akcji ratunkowej na południe od Grenoble, w pobliżu miejscowości Isère. Maszyna, na której pokładzie znajdowało się pięć osób, runęła na ziemię i według relacji świadków stanęła w płomieniach.

Francja. Katastrofa śmigłowca w trakcie akcji ratunkowej. Jedna osoba zginęła

Na miejscu zginął mechanik. Pozostali członkowie załogi - pilot, lekarz i dwaj żandarmii - odnieśli obrażenia i przewieziono ich do szpitala w Grenoble. Stan jednego z rannych jest ciężki. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku śmigłowca.

Na tragedię w Alpach zareagował też prezydent Francji, Emmanuel Macron. "Dzisiaj wielka rodzina służb bezpieczeństwa cywilnego straciła jednego ze swoich bohaterów. Zaangażowany w interwencję mechanik zginął w katastrofie swojego helikoptera. Czterech jego towarzyszy jest rannych. Nasze myśli są z nimi" - napisał na Twitterze Macron.

RadioZET.pl/PAP