Zamknij

Makabryczna zbrodnia pod Paryżem. Mężczyzna miał drugiemu odciąć głowę

16.10.2020 19:10
Zbrodnia pod Paryżem
fot. Shutterstock

Francuska prokuratura antyterrorystyczna wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa w piątek po południu w miejscowości Conflans Saint-Honorine niedaleko Paryża, gdzie mężczyzna odciął drugiemu głowę. Według świadka napastnik krzyczał Allah Akbar - podały źródła zbliżone do śledztwa.

Francja. Inne źródła podały z kolei, że ofierze nie odcięto głowy, lecz podcięto gardło. Jak informuje stacja BFM, domniemany sprawca zbrodni został zastrzelony w sąsiednim mieście, w Eragny, w departamencie Val-d'Oise, 

Według BFMTV zawiadomiono prokuraturę antyterrorystyczną, a na miejsce przestępstwa ma przybyć premier. Stacja podaje również, że ofiarą zbrodni był nauczyciel ze szkoły średniej. 

Francja. Zabójstwo pod Paryżem. Mężczyzna miał drugiemu odciąć głowę

Do zdarzenia doszło około godz. 17 w pobliżu szkoły. Miejscowi policjanci zostali wezwani z powodu kręcącego się podejrzanego mężczyzny. W odległości 200 metrów odnaleziono ofiarę; policja próbowała zatrzymać mężczyznę z białą bronią i poważnie go zraniła z broni palnej. Według telewizji BFM napastnik zmarł.

Zobacz także

Policja odgrodziła teren, gdyż obawiała się, że sprawca miał na sobie pas szahida. W zamieszczonym w mediach społecznościowych komunikacie policja krajowa Val d'Oise zaleca omijanie obszaru na poziomie bulwaru de la commune de Paris i rogu bulwaru Salengro w Eragny.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BFMTV