Zamknij

Muzułmanin świętował Boże Narodzenie. Został brutalnie pobity. "Syn policji"

28.12.2020 19:42
Francja
fot. Gerard Bottino/Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

20-letni muzułmanin, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia ze świątecznej kolacji, został zaatakowany i pobity we Francji przez trzech innych muzułmanów za obchodzenie Bożego Narodzenia - pisze w poniedziałek francuski dziennik "Le Figaro". Matką poszkodowanego jest funkcjonariuszka policji. 

Poszkodowany złożył skargę na policję po tym, jak został napadnięty za opublikowanie w mediach społecznościowych zdjęć, na których w pierwszy dzień Bożego Narodzenia, dzielił świąteczny posiłek z rodziną.

„Brudny syn białego, syn węża, syn policji” - takie inwektywy opublikował jeden z napastników pod adresem 20-latka. Autor wpisu grozi mu i jego rodzicom, twierdzi, że jest „zszokowany”, bo rodzina mężczyzny obchodzi Boże Narodzenie, będąc wyznania muzułmańskiego. 20-latek twierdzi, że podczas spotkania z autorem gróźb został pobity przez kilku mężczyzn.

Trzej mężczyźni stawili się w weekend na komisariacie w Belfort na wschodzie Francji i zostali przesłuchani przez policję. Podejrzani twierdzą, że obie strony dopuściły się przemocy oraz że 20-latek ich sprowokował.

- Wpadł w zasadzkę – przekonywała z kolei matka ofiary, funkcjonariuszka policji. -Ta sprawa nie może pozostać bez dalszych działań. To zachowania sekciarskie i rasistowskie. Jest to niedopuszczalne w XXI wieku. Każdy może świętować, co chce, i według własnego uznania - podkreśliła - Chciałabym, aby dzieci (funkcjonariuszy) policji były chronione – podkreśliła kobieta w stacji telewizyjnej France 3.

Zobacz także

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin skrytykował atak. "Młody człowiek zaatakowany za to, że obchodził Boże Narodzenie i że nie jest <<dobrym Arabem>> (…) Nie ma miejsca na separatyzm w naszym kraju, nie ma miejsca na rasizm” - napisał szef resortu na Twitterze.

„Niedopuszczalna agresja motywowana zwyczajnym rasizmem i nienawiścią do policji. Francja potrzebuje republikańskiej policji” - napisał z kolei na Twitterze przewodniczący władz regionu Grand Est Jean Rottner.

RadioZET.pl/PAP/Twitter

C