Zamknij

Matka utopiła pięć noworodków. Wyrok sądu to kpina!

Redakcja
24.03.2018 18:23
Noworodek
fot. Shutterstock.com

8 lat pozbawienia wolności - taki wyrok sądu usłyszała kobieta z Francji, która dopuściła się dramatycznych zbrodni. Opinia publiczna jest oburzona tak niskim wyrokiem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

We Francji zakończył się proces kobiety, która w brutalny sposób pozbywała się niechcianych dzieci. Prokuratorzy chcieli, by Romana Canete usłyszała wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Francuski sąd skazał matkę na osiem lat więzienia - podaje BBC

Odkrycie zbrodni nastąpiło w marcu 2015 roku. Jedna z dwóch nastoletnich córek Canete znalazła jedno dziecko w torbie w zamrażarce. Później okazało się, że m.in. w przydomowym ogródku pochowane są jeszcze 4 martwe noworodki.

- Najpierw chciałbym błagać o wybaczenie dzieci - będę mógł to zrobić, kiedy wyjdę z więzienia i pójdę na cmentarz. Błagam o wybaczenie od mojej rodziny, moich córek, które przeżyły ten ból - powiedziała na sali sądowej Romana Canete.

Zobacz także

Juan Carlos powiedział, że zupełnie nie wiedział o ciążach swojej żony. Eksperci cytowani przez sędziego przewodniczącego opisali go jako "zaborczego" i "zazdrosnego" - donosi francuski portal Le Point.

Zbrodnie działy się na przełomie ostatnich 10 lat. Kobieta rodziła w wannie, po czym zostawiała noworodka w wodzie na pewną śmierć. Później ukrywała ciało.

RadioZET.pl/BBC/DG