Zamknij

Paryż. Ewakuacja wieży Eiffla. "Groził, że wszystko wysadzi”

Magdalena Barszczak
23.09.2020 12:58
ewakuacja wieży Eiffla
fot. AP/Associated Press/East News

Paryż. Mężczyzna groził wysadzeniem wieży Eiffla. Policja otrzymała anonimową informację, że podłożono tam bombę. Budowla już została otwarta. Doniesienia okazały się nieprawdziwe.

Jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Paryża, odwiedzana codziennie przez dziesiątki tysięcy ludzi wieża Eiffla, został otoczony kordonem policyjnym. Według doniesień zagranicznych mediów anonimowy rozmówca miał krzyknąć „Allahu Akbar” i zagrozić, że „wysadzi wszystko w powietrze”. Z wieży ewakuowano kilkaset osób, w tym turystów oraz pracowników restauracji i atrakcji znajdujących się w budowli.

Ewakuacja trwała dwie godziny. Po godzinie 14 wieża Eiffla znów została otwarta dla zwiedzających. "Konstrukcja została przeszukana i nie znaleziono żadnych śladów materiałów wybuchowych" - przekazała rzeczniczka policji agencji Reutera. 

Zobacz także

Paryż. Ewakuacja wieży Eiffla

Według lokalnej stacji telewizyjnej BFMTV policja otrzymała anonimową informację, że podłożono bombę. „Wieża Eiffla otoczona kordonem, trwa akcja policyjna. Mężczyzna grozi, że wszystko wysadzi” -  napisał na Twitterze francuski dziennikarz Amaury Bucco.

Policja odgrodziła okoliczne drogi i wezwała ludzi do trzymania się z daleka od wieży Eiffla. Uzbrojeni funkcjonariusze sprawdzali, czy mieszkańcom grozi niebezpieczeństwo.

ewakuacja wieży Eiffla
fot. AP/Associated Press/East News

Zobacz także

RadioZET.pl/thesun.co.uk/mirror.co.uk/Reuters/Twitter