Zamknij

Podpalono siedzibę lokalnego radia w Grenoble. Duże zniszczenia

Redakcja
28.01.2019 13:30
Podpalono siedzibę lokalnego radia w Grenoble. Duże zniszczenia
fot. Twitter:@

Będący zapewne wynikiem przestępczego podpalenia pożar częściowo zniszczył w nocy z niedzieli na poniedziałek siedzibę lokalnego radia publicznego France Bleu Isere w Grenoble na południowym zachodzie Francji – poinformowały władze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W pożarze nikt nie doznał obrażeń. Alarm ogłoszono krótko przed godziną 3 nad ranem, w akcji gaśniczej uczestniczyło około 15 strażaków.

Na swej stronie internetowej radio oceniło, iż nie ma „żadnych wątpliwości” co do przestępczego charakteru pożaru. Jak wyjaśniło, „w budynku dokonano podpaleń w dwóch miejscach, a jedne drzwi zostały wyłamane”. Prowadząca śledztwo policja potwierdziła agencji France Presse takie przypuszczenie.

Zobacz także

„Cały parter budynku z biurami dziennikarzy został częściowo zniszczony, ale szkody dotyczą przede wszystkim całości instalacji elektrycznej” – powiedział Leopold Stranic, redaktor naczelny Radio Isere Bleu.

Według niego wobec radia nie wyrażano żadnych konkretnych gróźb, a sprawcy ataku nie zostawili na miejscu zdarzenia jakiekolwiek deklaracji ani jej dotąd nie nadesłali. „Nasze stosunki z demonstrantami (ruchu »żółtych kamizelek« – PAP) były względnie normalne, bez żadnych gróźb. Na formułowanie hipotez jest o wiele za wcześnie” – zaznaczył Strajnic.

Zobacz także

Jak podaje AFP, radio otrzymuje liczne deklaracje poparcia. „Ten ohydny czyn musi zostać surowo ukarany!” – napisał na Twitterze francuski minister kultury Franck Riester.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM