Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polak brutalnie pobity w Nicei. „Szumowiny cieszą się, że zamordowały Białego”

02.10.2018 11:20
xxx wiadomosci

Bezdomny Polak został brutalnie pobity przez imigrancką młodzież w Nicei. Choć napastnicy krzyczeli, że zabiją ofiarę, obrażenia odniesione przez 40-letniego mężczyznę okazały się niezbyt groźne. Do sytuacji doszło we wrześniu, jednak francuskie media poinformowały o sprawie w ostatnich dniach.

Polak brutalnie pobity w Nicei. „Szumowiny cieszą się, że zamordowały Białego” fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Po zdarzeniu patrol policyjny zawiózł Polaka do szpitala. Następnego ranka, po opatrzeniu ran, mężczyzna mógł opuścić placówkę.

Napaść miała miejsce późnym wieczorem, 4 września, ale francuskie media poinformowały o niej dopiero w niedzielę, gdyż wtedy rozpoznano ofiarę i policja wszczęła dochodzenie. Jak podał regionalny dziennik „Nice-Matin”, Polak, o którego losach rodzina od kilku lat nic nie wiedziała, nie chciał złożyć skargi na napastników.

Polak brutalnie pobity w Nicei

Policja zajęła się sprawą, gdy w zeszłym tygodniu nagranie zaczęło krążyć w internecie. Śledczy nie od razu ustalili miejsce i datę tego „nadzwyczaj brutalnego” pastwienia się nad bezbronnym.

Na portalach społecznościowych nagranie rozpowszechniane było przede wszystkim przez stowarzyszenia „tożsamościowe” (broniące białej tożsamości europejskiej) i skrajnie prawicowe. Na jednej z tych stron scenę zatytułowano: „Szumowiny cieszą się, że zamordowały Białego”.

Jednak według „Nice-Matin” początkiem sprawy była „częsta na ulicach Nicei bójka bezdomnych”, którą sfilmowała „grupa przechodniów” podających się za członków nieznanej organizacji „Nice 06000”.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń