Zamknij

Wstrząsające sceny z Francji. Lincz na policjantce [WIDEO +18]

Redakcja
02.01.2018 07:49
Wstrząsające sceny z Francji. Lincz na policjantce [WIDEO +18]
fot. Daily Mail

W noc sylwestrową w podparyskim Champigny-sur-Marne doszło do brutalnego ataku na policjantów. Prezydent Francji odniósł się do sprawy po tym, jak drastyczne nagranie trafiło do sieci.

Policjanci zjawili się po tym, jak grupa około 300 młodych mężczyzn nie została wpuszczona na zabawę sylwestrową, na którą nie miała zaproszenia. Funkcjonariusze nie mieli jednak szans na starcie z tak ogromną liczbą rozwścieczonych osób.

W internecie świadkowie wydarzenia udostępnili nagrania, na których widać, jak mężczyźni katują leżącą na ulicy policjantkę. Jak informują zagraniczne media: kobiecie w końcu udało się wyrwać – trafiła do szpitala z obrażeniami głowy. Ranny został także drugi policjant.

Brutalna napaść na policjantkę wstrząsnęła całą Francją i wywołała liczne reakcje wśród polityków. Prezydent Emmanuel Macron zapewnił na Twitterze, że „winni tchórzliwego i zbrodniczego linczu na policjantach w trakcie ich służby 31 grudnia zostaną znalezieni i ukarani”. Minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb zdradził, że rozmawiał z poszkodowaną policjantką. Na razie aresztowano dwóch członków młodzieżowej grupy.

Uwaga! Filmy zawierają drastyczne sceny [+18]

RadioZET.pl/SI