Zamknij

Poszli na spacer, porwała ich ogromna fala. Cała rodzina zginęła tragicznie

20.05.2022 14:38
sztorm
fot. GEOFF CADDICK/AFP/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Rodzice i ich 12-letnia córka zginęli podczas spaceru po skalistym cyplu w zachodniej Francji. Do tragedii doszło po tym, jak ogromna fala porwała ich z klifu do oceanu.

Tragiczny wypadek wydarzył się w czwartek wieczorem w miejscowości Plogoff na wybrzeżu Bretanii. Troje członków tej samej rodziny zginęło, gdy podczas spaceru po skalistym cyplu porwała ich do Atlantyku wyjątkowa wysoka fala - poinformowały miejscowe władze.

Świadkowie natychmiast wezwali pomoc. Na poszukiwanie członków rodziny wysłano ratowników medycznych i trzy helikoptery.

Francja. Tragedia na wybrzeżu. Zginęła trzyosobowa rodzina

Dwoje dorosłych, 55-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę, udało się wyciągnąć z wody, ale podjęta przez ratowników próba reanimacji nie przyniosła rezultatu. Ciało ich 12-letniej córki znaleziono godzinę później. Trójka pozostałych dzieci tej pary, które nie weszły na skalisty cypel, jest cała i zdrowa, ale w głębokim szoku.

- W chwili tragedii ocean był bardzo wzburzony, z wyjątkowo wysokimi falami, ale pogoda nie była najgorsza - powiedziała rzeczniczka prefektury morskiej. W akcji ratunkowej brało udział około 100 osób.

- Wybrzeże jest tutaj niebezpieczne. Trzeba być bardzo ostrożnym - mówił burmistrz Plogoff Joel Yvenou, cytowany przez lokalną gazetę Telegramme. - To straszne, że sezon jeszcze się nie zaczął, a już są ofiary – dodał.

W piątek wszczęto dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności tragedii. Rodzina pochodziła z pobliskiej miejscowości Audierne.

RadioZET.pl/PAP/thelocal.fr

C