Zamknij

Skandaliczne zachowanie policji. Użyto gazu łzawiącego przeciw studentom [WIDEO]

Redakcja
11.05.2018 16:41
Francja
fot. Twitter screen

Francuska policja użyła w piątek gazu łzawiącego przeciwko studentom blokującym miejsce egzaminów w podparyskim Arcueil. We Francji trwają studenckie protesty i strajki przeciwko reformom rządu prezydenta Emannuela Macrona.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piątkowy protest w Arcueil to jeden z wielu trwających już od tygodni protestów przeciwko reformom państwowego systemu szkolnictwa wyższego. Stowarzyszenia studentów obawiają się, że spowodują one większą selekcję na uczelniach.

Protest studentów we Francji 

W Arcueil studenci utworzyli żywy łańcuch, aby nie dopuścić innych do wejścia do centrum egzaminacyjnego. Interweniowała policja, ale władze uniwersyteckie z uwagi na napiętą sytuację przełożyły na inny termin egzaminy.

Zobacz także

W piątek w Arcueil mieli być egzaminowani studenci z uniwersytetu w Nanterre, sparaliżowanego od kilku tygodni przez grupę kilkuset studentów, którzy w poniedziałek przegłosowali bezterminową blokadę placówki i zakłócanie egzaminów przeniesionych w inne miejsca.

Nagrania opublikowane w mediach społecznościowych: 

W piątek we Francji trwają też strajki na kolei przeciwko zniesieniu przez władze SNCF części przywilejów pracowniczych. 

RadioZET.pl/PAP/DG