Zamknij

Brat zamachowca ze Strasburga zatrzymany za napad z bronią w ręku

Redakcja
19.12.2018 11:14
Brat zamachowca ze Strasburga zatrzymany za napad z bronią w ręku
fot. Shutterstock

Policja zatrzymała przyrodniego brata napastnika ze Strasburga. 15-latek, razem ze wspólnikami, napadł z bronią w ręku na przechodnia w jednym z parków w Strasburgu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje telewizja BFM TV, niespełna tydzień po tym, jak Cherif Chekatt otworzył ogień do zgromadzonych na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu, policja zatrzymała jego przyrodniego, 15-letniego brata.

Zobacz także

Nastolatek, wraz z dwoma rówieśnikami, napadł na przechodnia w jednym z parków w Strasburgu, grożąc mu bronią. Napastnicy zażądali od mężczyzny pieniędzy. Przechodzień oddał im portfel, ale chwilę później, gdy sprawcy napadu oddalili się, powiadomił policję. Napastnicy zostali zatrzymani w ciągu 20 minut.

Dopiero na komisariacie okazało się, że jeden z zatrzymanych to przyrodni brat Cherifa Chekatta, napastnika ze Strasburga. 15-latek i jego kompani trafili do aresztu.

Zobacz także

29-letni Cherif Chekatt, który otworzył ogień do tłumu w okolicy jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu, był zradykalizowanym islamistą – potwierdzają służby. Był już karany. W 2016 i 2017 roku odsiadywał w Niemczech wyrok za kradzież.

RadioZET.pl/BMFTV/BM