Zamknij

Nadzy aktorzy i naga publiczność. Spektakl nudystów we Francji [GALERIA 18+]

Redakcja
23.01.2019 14:03
Nadzy aktorzy i naga publiczność. Spektakl nudystów we Francji [GALERIA 18+]
fot. GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP/East News

Tu teatralny dress-code nie obowiązywał. Żeby wejść na komediowy spektakl „Naked and approved” grupy nudystów w paryskim Palais des Glaces, francuska publiczność także musiała rozebrać się do naga. Zainteresowanie? Ogromne. Sala wypełniona była po brzegi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Nie ma lepszej rozrywki niż śmiech zupełnie nago” - twierdzi Cedric Amato, szef paryskiej grupy, która wystawiła w Palais des Glaces jednorazowy spektakl nudystów.

Spektakl nie tylko odważny w formie, ale też dla odważnych. Bo żeby wejść na salę, trzeba było rozebrać się „do rosołu”. Publiczność poproszono też o przyniesienie ze sobą ręczników – ze względów higienicznych.

I tak na widowni zasiedli ci, dla których nagość nie jest tematem tabu.

Zobacz także

– Naprawdę mi się podobało – powiedziała w rozmowie z AFP jedna z kobiet w średnim wieku, która obejrzała spektakl nudystów.

– To dla nas sposób, żeby rozmawiać o naszym stylu życia i naszych potrzebach. Musimy łamać kody społeczne – dodawał Cedric Amato.

Francuscy naturyści starają się, by upowszechniać w Paryżu swój styl życia. Organizują nagie noce komediowe i nagie zwiedzanie muzeów. W stolicy Francji otworzyli też pierwszą restaurację dla nudystów O'Naturel. Ta jednak wkrótce zostanie zamknięta przez brak… klientów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego lepiej spać bez majtek?

RadioZET.pl/AFP/JŚ