Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Strzelanina w Strasburgu. Wśród poszkodowanych Polak [NOWE FAKTY]

12.12.2018 13:04
xxx wiadomosci

Władze francuskie poinformowały, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel RP. Rodzina rannego została objęta opieką konsularną – podało MSZ.

Strasbourg fot. PAP/EPA

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na Twitterze o tym, że wśród poszkodowanych w wieczornej strzelaninie we francuskim Strasbourgu jest nasz rodak:

Strzały na jarmarku świątecznym

We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna strzelał do ludzi. Zabił dwie osoby i ranił 14. Według najnowszych informacji siedem z nich odniosło ciężkie obrażenia.

Francuski wiceminister spraw wewnętrznych Laurent Nunez oświadczył w środę, że nie jest wykluczone, iż napastnik ze Strasburga uciekł z Francji. Podkreślił, że podłoże terrorystyczne wtorkowego ataku nie jest na razie potwierdzone.

Natomiast rzeczniczka niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego powiedziała, że podejrzewanym o przeprowadzenie zamachu jest 29-letni obywatel Francji Cherif Chekatt, znany władzom jako zradykalizowany islamista. Zamachowiec, który zbiegł z miejsca zdarzenia, został postrzelony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i wciąż jest poszukiwany.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń