Zamknij

Strzelanina w Tuluzie. Jedna osoba nie żyje, jedna ciężko ranna

07.09.2020 18:15
strzelanina w Tuluzie
fot. Shutterstock

Strzelanina w Tuluzie we Francji. Z najnowszych informacji wynika, że nie żyje jedna osoba, a jedna jest ciężko ranna. To już piąta strzelanina w tym mieście od początku sierpnia - informuje policja, wskazując na wzmożoną aktywność lokalnych gangów.

Strzelanina w Tuluzie. Policja ściga kilkanaście osób, podejrzanych o udział w strzelaninie, która miała miejsce nad ranem w dzielnicy Lalande. Ofiary zostały znalezione w samochodzie.

Mężczyzna zginął na miejscu postrzelony w serce i szyję. Jego towarzyszka została odwieziona do szpitala w ciężkim stanie.

Strzelanina w Tuluzie we Francji. Nie żyje jedna osoba, a jedna jest ciężko ranna

Nie są znane motywy sprawców, policja wskazuje na zwiększoną aktywność lokalnych gangów i nie wyklucza porachunków między grupami przestępczymi jako przyczyny zdarzenia.

Zobacz także

To już piąta strzelanina, do której doszło w Tuluzie od początku sierpnia. Minister spraw wewnętrznych Gerard Darmanin zapowiedział organizowanie comiesięcznych konferencji prasowych na temat przestępczości.

Policja zwracają uwagę na wzrost przestępczości we Francji w ostatnich latach, w tym liczby zabójstw i usiłowań zabójstw - z 2155 w 1999 r. do 3562 w 2019 r.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP