Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Na tacy pustki, więc kościół zadbał o wiernych. Postawiono na nowoczesność!

19.01.2018 07:56
xxx wiadomosci

To musiało kiedyś nastąpić! Kościół postawił na nowoczesność. Jedna z francuskich świątyń zadbała o wiernych, którzy rezygnują z tradycyjnych pieniędzy. 

Na tacy pustki, więc kościół zadbał o wiernych. Postawiono na nowoczesność! fot. East News
Zagłosuj

Terminale płatnicze w kościołach?

Wierni w paryskiej świątyni Saint-Francois de Molitor mogą dać na tacę za pomocą technologii bezgotówkowej - donosi dziennik „Le Parisien”. To efekt spadku darowizn pieniężnych. 

Każdy z nich ma do wyboru wysokość datku - 2, 3, 5 lub 10 euro. Płatność zbliżeniowa kartą bądź telefonem niczym nie różni się od tej, którą na co dzień stosujemy w sklepach. Terminal potrzebny do transakcji ukryto w wiklinowym koszyczku.

 - Jestem zachwycony! Nasi parafianie są otwarci na nowości - mówi w rozmowie z francuskim dziennikiem Didier Duverne, proboszcz parafii Saint-François de Molitor. Christophe Rousselot, dyrektor działu finansowego paryskiej diecezji dodaje, że „Kościół nie ma powodu, by nie podążać z duchem nowoczesności”.

To nie pierwszy przypadek, w którym Kościół wprowadza nowe technologie. Niektórzy księża korzystali już z modlitewników w wersji cyfrowej, na czytnik lub tablet. W jednym z niemieckich kościołów wiernych pobłogosławiła maszyna.

RadioZET.pl/DG 

Oceń