Zamknij

Na tacy pustki, więc kościół zadbał o wiernych. Postawiono na nowoczesność!

Redakcja
19.01.2018 07:56
Na tacy pustki, więc kościół zadbał o wiernych. Postawiono na nowoczesność!
fot. East News

To musiało kiedyś nastąpić! Kościół postawił na nowoczesność. Jedna z francuskich świątyń zadbała o wiernych, którzy rezygnują z tradycyjnych pieniędzy. 

Zagłosuj

Terminale płatnicze w kościołach?

Liczba głosów:

Wierni w paryskiej świątyni Saint-Francois de Molitor mogą dać na tacę za pomocą technologii bezgotówkowej - donosi dziennik „Le Parisien”. To efekt spadku darowizn pieniężnych. 

Każdy z nich ma do wyboru wysokość datku - 2, 3, 5 lub 10 euro. Płatność zbliżeniowa kartą bądź telefonem niczym nie różni się od tej, którą na co dzień stosujemy w sklepach. Terminal potrzebny do transakcji ukryto w wiklinowym koszyczku.

 - Jestem zachwycony! Nasi parafianie są otwarci na nowości - mówi w rozmowie z francuskim dziennikiem Didier Duverne, proboszcz parafii Saint-François de Molitor. Christophe Rousselot, dyrektor działu finansowego paryskiej diecezji dodaje, że „Kościół nie ma powodu, by nie podążać z duchem nowoczesności”.

Zobacz także

To nie pierwszy przypadek, w którym Kościół wprowadza nowe technologie. Niektórzy księża korzystali już z modlitewników w wersji cyfrowej, na czytnik lub tablet. W jednym z niemieckich kościołów wiernych pobłogosławiła maszyna.

RadioZET.pl/DG 

C