Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zbiorowy gwałt na 19-latce we Francji. Świadkowie nagrywali film na Snapchata

20.09.2018 17:00
xxx wiadomosci

Zbiorowy gwałt na 19-latce we francuskiej Tuluzie. Policja poszukuje czterech mężczyzn, którzy zmusili młodą dziewczynę do seksu. Świadkowie zdarzenia, zamiast pomóc ofierze, nagrywali film, który opublikowano w mediach społecznościowych. 

Gwałt fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje BBC, ofiara została zaatakowana przez czterech mężczyzn na parkingu przed klubem nocnym w Tuluzie. Do brutalnego gwałtu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Nagranie przestępstwa pojawiło się w poniedziałek na Snapchacie i Twitterze. 

Francuscy policjanci odnaleźli 19-latkę, która w zeznaniach potwierdziła atak czterech mężczyzn. Prokuratorzy stwierdzili, że nie mają wątpliwości o popełnieniu przestępstwa. Śledczy nie są jeszcze pewni, czy ofiara zdecyduje wnieść oskarżenie. Niezależnie od tego, policja będzie prowadzić własne dochodzenie.

Zbiorowy gwałt we Francji 

Policja szuka co najmniej czterech sprawców w wieku od 25 do 30 lat. Według osób, które obejrzały nagranie w mediach społecznościowych, 19-latka była wówczas wyraźnie pijana. Na nagraniu słychać również głos świadków ataku: "Przestańcie filmować, to gwałt... to gwałt, to gwałt".

Młoda kobieta - częściowo naga, była ciągnięta za włosy. Drugi z napastników zmuszał 19-latkę do seksu oralnego. Prokuratorzy poszukują osób, które nakręciły i udostępniły w sieci nagranie gwałtu.

RadioZET.pl/BBC/DG 

Oceń