Zamknij

Zbiorowy gwałt na 19-latce we Francji. Świadkowie nagrywali film na Snapchata

Redakcja
20.09.2018 17:00
Gwałt
fot. Shutterstock

Zbiorowy gwałt na 19-latce we francuskiej Tuluzie. Policja poszukuje czterech mężczyzn, którzy zmusili młodą dziewczynę do seksu. Świadkowie zdarzenia, zamiast pomóc ofierze, nagrywali film, który opublikowano w mediach społecznościowych. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje BBC, ofiara została zaatakowana przez czterech mężczyzn na parkingu przed klubem nocnym w Tuluzie. Do brutalnego gwałtu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Nagranie przestępstwa pojawiło się w poniedziałek na Snapchacie i Twitterze. 

Francuscy policjanci odnaleźli 19-latkę, która w zeznaniach potwierdziła atak czterech mężczyzn. Prokuratorzy stwierdzili, że nie mają wątpliwości o popełnieniu przestępstwa. Śledczy nie są jeszcze pewni, czy ofiara zdecyduje wnieść oskarżenie. Niezależnie od tego, policja będzie prowadzić własne dochodzenie.

Zbiorowy gwałt we Francji 

Policja szuka co najmniej czterech sprawców w wieku od 25 do 30 lat. Według osób, które obejrzały nagranie w mediach społecznościowych, 19-latka była wówczas wyraźnie pijana. Na nagraniu słychać również głos świadków ataku: "Przestańcie filmować, to gwałt... to gwałt, to gwałt".

Zobacz także

Młoda kobieta - częściowo naga, była ciągnięta za włosy. Drugi z napastników zmuszał 19-latkę do seksu oralnego. Prokuratorzy poszukują osób, które nakręciły i udostępniły w sieci nagranie gwałtu.

RadioZET.pl/BBC/DG