Zamknij

Po raz drugi uciekł z więzienia. Tym razem helikopterem

Redakcja
01.07.2018 19:01
Francja. Ucieczka recydywisty helikopterem z więzienia
fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON

Ta historia to gotowy scenariusz na film sensacyjny. 46-letni recydywista uciekł z więzienia pod Paryżem helikopterem i z pomocą uzbrojonych kompanów. Przestępca skompromitował francuskie władze bo... po raz drugi zdołał wydostać się z zakładu karnego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowały francuskie służby penitencjarne, cała akcja trwała "kilka minut". W jej wyniku nikt nie został ranny i nie wzięto żadnego zakładnika.
Uzbrojone komando wtargnęło na korytarz zakładu karnego w Reau, oddalonego o 40 kilometrów od centrum Paryża, podczas gdy skazany przebywał w sali odwiedzin.

Zobacz także

Według cytowanego przez AFP źródła w ucieczce Faidowi pomogło "trzech wspólników". Śmigłowiec, którym uciekł mężczyzna, znaleziono w Gonesse, w regionie paryskim w odległości 60 kilometrów od więzienia.

Mężczyzny poszukują siły bezpieczeństwa w całym regionie. Według źródła w policji pilot śmigłowca to instruktor latania, który został wzięty jako zakładnik przez wspólników Faida. Później go wypuszczono.

Zobacz także

Kolejna ucieczka przestępcy

Faid w kwietniu został skazany w procesie apelacyjnym na 25 lat więzienia po nieudanym napadzie z 2010 roku, w czasie którego zginęła 26-letnia policjantka. Na mężczyźnie ciążą również dwa inne wyroki - 10 lat pozbawienia wolności za ucieczkę z więzienia oraz 18 lat za napad na opancerzoną furgonetkę. Od obu wyroków przestępca odwołał się.

To druga ucieczka w wykonaniu recydywisty. W kwietniu 2013 roku Faid, który przebywał wówczas w więzieniu Lille-Sequedin na północy Francji, w trwającej około pół godziny akcji uciekł z ośrodka, biorąc jako zakładników czterech strażników. Następnie używając ich jako żywych tarcz uciekł podstawionym pod więzienie samochodem, w którym czekał na niego wspólnik. Był wówczas poszukiwany przez kilka tygodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD