Zamknij

Zakładniczki ze sklepu uwolnione. O losie 17-letniego porywacza nie ma wieści

Redakcja
07.05.2019 22:58
Zakładniczki ze sklepu uwolnione. O losie 17-letniego porywacza nie ma wieści
fot. PAP/EPA/Frederic Scheiber

Wszystkie zakładniczki w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji zostały we wtorek wieczorem uwolnione - podał portal France Info. Nie ma informacji o losach 17-letniego napastnika.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pierwsza z czterech uwięzionych w sklepie sieci PMU kobiet została uwolniona tuż po godzinie 20.00. Godzinę później wolność odzyskały trzy pozostałe kobiety będące w rękach napastnika.

Zobacz także

France Info pisze, że 17-letni mężczyzna, który wziął w sklepie cztery zakładniczki, jest dobrze znany policji. Według portalu, trzymając uwięzione kobiety dwa razy strzelił w kierunku policjantów, chociaż wcześniej agencja AFP pisała, że oddał strzały w powietrze. Odgrażał się też, że w przypadku policyjnej interwencji odpowie ogniem w kierunku funkcjonariuszy.

17-latek zabarykadował się w sklepie i wziął zakładników

Dramatyczne wydarzenia w Blagnac rozpoczęły się o godzinie 16.20. Rzeczniczka francuskiej policji poinformowała, że uzbrojony napastnik wziął czterech zakładników w tamtejszym sklepie. Kolejne informacje mówiły o tym, że wszyscy zakładnicy to kobiety - właścicielka sklepu i trzy pracowniczki.

Zobacz także

Na miejsce przybyły policyjne jednostki antyterrorystyczne, karetki pogotowia i dwa wozy strażackie. Mer Blagnac Joseph Carles mówił, że nie są znane motywy działania porywacza, ale raczej nie jest brane pod uwagę podłoże terrorystyczne. Podkreślił, że napastnik skłaniał się w kierunku negocjacji z policjantami.

Zobacz także

RadioZET/PAP