Zamknij

Francja. Zawaliły się dwa budynki. Co najmniej trzech zabitych

Redakcja
06.11.2018 09:56
Francja
fot. Twitter screen

Co najmniej trzy osoby zginęły na skutek zawalenia się dwóch budynków w centrum Marsylii na południu Francji – poinformował we wtorek przedstawiciel miejscowej prokuratury. Według władz pod gruzami mogło zostać uwięzionych od pięciu do ośmiu osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ponad 120 strażaków i kilkudziesięciu policjantów przeszukuje zwały gruzu na głębokości 15 metrów.

Dwa budynki mieszkalne położone przy handlowej uliczce w centrum Marsylii zawaliły się w poniedziałek rano. Jeden z nich stał pusty, bo od dłuższego już czasu groził zawaleniem, drugi był zamieszkany.

Policjanci i strażacy w nocy z poniedziałku na wtorek oraz we wtorek rano przeszukiwali rumowisko w nadziei na odnalezienie ocalałych, jednak w ocenie przybyłego na miejsce katastrofy ministra spraw wewnętrznych Christophe'a Castanera „obecna sytuacja nie daje powodów do wielkiego optymizmu”.

Jak pisze agencja dpa, niejasny jest również los dwóch przechodniów, którzy mijali budynki w chwili katastrofy.

Obecny na miejscu katastrofy minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner powiedział, że "kieszenie powietrza" pod rumowiskiem pozwalają mieć nadzieję na "zlokalizowanie i znalezienie kogoś, kogo można jeszcze ocalić".

Wcześniej minister mówił, że "obecna sytuacja nie daje powodów do wielkiego optymizmu".

Zobacz także

W poniedziałek wieczorem służby wyburzyły trzeci budynek grożący zawaleniem. Wcześniej z okolicy ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców.

RadioZET.pl/PAP/DG