Zamknij

13-latka znaleziono martwa w lesie. Udusił ją pedofil, przed którym próbowała się bronić

Redakcja
29.04.2018 21:16
Angelique
fot. Twitter/Actu17

Tragedią zakończyły się poszukiwania 13-letniej Angelique. Jej ciało znaleziono w nocy z soboty na niedzielę w lesie na północy Francji. Okazało się, że zabił ją mężczyzna, który wcześniej usiłował ją zgwałcić.

Pochodząca z Wambrechies (10 km od Lille) na północy Francji Angelique zaginęła w środę po południu. Wyszła z domu, aby spotkać się z koleżankami (o czym poinformowała rodziców, zostawiając im kartkę). Do domu już nie wróciła.

Na początku pojawiła się hipoteza, jakoby dziewczynka uciekła z domu, ale zarówno rodzice, jak i jej starsza siostra kategorycznie temu zaprzeczali, sugerując raczej, że Angelique mogła zostać porwana. Policja przy pomocy mieszkańców miasteczka rozpoczęła więc śledztwo - w lokalnych mediach pojawił się portret i rysopis 13-latki. 

Angelique odnaleziono w nocy z soboty na niedzielę w lesie nieopodal miasteczka. 13-latka miała na ciele ślady uduszenia. Zadał je mężczyzna, opisany wcześniej przez 10-letnigo chłopca, którego zeznania okazały się kluczowe dla sprawy. Sprawca został już zatrzymany i przesłuchany przez policję.

45-latek przyznał się do zabójstwa. Zaciągnął dziewczynkę do domu i próbował zgwałcić, a gdy ta się broniła, udusił ją. Następnie zwłoki wywiózł do pobliskiego lasu. Okazało się, że to recydywista - był już wcześniej wielokrotnie karany za przestępstwa na tle seksualnym (gwałty, napaści), figurował także w ogólnokrajowym rejestrze pedofilów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP