Zamknij

Mieli adoptować dziecko. Zostali zamordowani przed pierwszym spotkaniem

26.11.2019 23:38

Małżeństwo z Francji, które chciało adoptować haitańskie dziecko, zostało zamordowane zaraz po przyjeździe do kraju – poinformowała poniedziałek 25 listopada francuska ambasada w Port-au-Prince. Zmarli mieli po 41 i 44 lata.

Mieli adoptować dziecko. Zostali zamordowani przed pierwszym spotkaniem
fot. AP/East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do ogromnej tragedii doszło w poprzedni weekend. Jak ujawniła ambasada Francji w haitańskiej stolicy, małżeństwo Francuzów przez trzy lata starało się o zgodę ośrodka na adopcję dziecka z Haiti.

Zobacz także

Mąż i żona nie mieli własnych dzieci. Pochodzili z miejscowości Saint-Martin-d'Ardeche. Po tym jak placówka wyraziła zgodę na adopcję, para przyjechała do Port-au-Prince na pierwsze spotkanie z dzieckiem. Niestety, finał ich podróży skończył się wyjątkowo dramatycznie.

Zobacz także

Para Francuzów brutalnie zamordowana

Małżeństwo nie zobaczyło nawet nowego członka rodziny. Para Francuzów została brutalnie zamordowana w drodze z lotniska do hotelu, w którym mieli się zatrzymać na czas pobytu. Jak wstępnie ustaliły służby, padli oni ofiarą krwawego rabunku. Najprawdopodobniej zostali zastrzeleni – donoszą zagraniczne media.

Zobacz także

Sytuacja na Haiti jest niezwykle niebezpieczna. Od roku trwają tam zamieszki i demonstracje przeciwko obecnemu rządowi. Na ulicach panuje chaos i całkowite bezprawie. Do największych rozruchów dochodzi w stolicy kraju, Port-au-Prince.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji zaapelowało, by obywatele nie planowali w najbliższym czasie wyjazdu w te rejony.

 

RadioZET.pl/france24.com