Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Francuzi dobrze oceniają plany Macrona, prócz reformy rynku pracy

30.06.2017 21:35
xxx wiadomosci

Większość Francuzów dobrze ocenia plany i styl komunikacji prezydenta Emmanuela Macrona, jednak 55 proc. nie popiera jego sztandarowej reformy prawa pracy - wynika z sondażu ośrodka Odoxa przeprowadzonego dla dziennika "Le Figaro" i opublikowanego w piątek.

Francuzi dobrze oceniają plany Macrona, prócz reformy rynku pracy fot. PAP/EPA

74 proc. ankietowanych ocenia dobrze lub bardzo dobrze styl komunikacji prezydenta, a tylko 37 proc. uważa, że popełnia on w tym obszarze błędy lub robi to zbyt często - pisze "Le Figaro".

78 proc. Francuzów popiera plany Macrona związane z walką z terroryzmem, a 85 proc. dobrze ocenia ustawę dotyczącą reform etycznych we francuskiej polityce. Jednak reforma prawa pracy, którą prezydent uznaje za priorytet swego rządu została oceniona przez 55 proc. respondentów jako "zła".

Tymczasem Macron, aby przyspieszyć zmiany na rynku pracy, chce sięgnąć po dekrety i już tego lata zwróci się w tej sprawie do parlamentu, który musi wyrazić zgodę na takie postępowanie precyzując, w jakiej sprawie i na jak długo rezygnuje z własnych uprawnień do debatowania nad projektem ustawy i przegłosowania jej.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń
Tagi