Zamknij

Francuzka przypadkiem weszła na terytorium USA. Spędziła 15 dni w areszcie

Redakcja
24.06.2018 13:38
flaga usa
fot. Pixabay

19-letnia Francuzka, która w maju przypadkiem przekroczyła kanadyjsko-amerykańską granicę, wchodząc na terytorium Stanów Zjednoczonych, została zatrzymana i spędziła 15 dni w areszcie - pisze w niedzielę agencja EFE. Cedella Roman ma teraz zakaz wjazdu do USA.

21 maja wieczorem Roman wyszła pobiegać na plażę w okolicach miasta White Brock, leżącego na południowym zachodzie Kanady, tuż przy granicy z USA. Z powodu przypływu studentka zeszła z plaży i nieświadomie znalazła się na terytorium USA, w stanie Waszyngton, gdzie trafiła na amerykańskich policjantów.

Kobietę zatrzymano; nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Mimo zapewnień, że nie wiedziała, iż wchodzi na terytorium USA, została przewieziona do pilnie strzeżonego ośrodka zatrzymań w Tacomie, koło Seattle, ok. 200 km od miejsca, gdzie biegała. Zdaniem dziewczyny była tam traktowana jak kryminalistka.

Roman później pozwolono skontaktować się z matką, która mieszka w Kanadzie i u której dziewczyna była na wakacjach. Kobieta przekazała kanadyjską wizę i paszport zatrzymanej. Władze USA zwróciły się jednak do Kanady o potwierdzenie autentyczności tych dokumentów.

Z powodu czasu, który był potrzebny do przeprowadzenia tych procedur, studentka była w areszcie 15 dni, razem z zatrzymanymi imigrantami.

Radiozet.pl/pap/maal