Zamknij

Nie żyje aktor znany z filmu „Chłopcy z ferajny”. Miał 83 lata

Redakcja
28.12.2018 09:27
Nie żyje aktor znany z filmu „Chłopcy z ferajny”. Miał 83 lata
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Nie żyje Frank Adonis. Amerykański aktor znany z takich produkcji jak „Chłopcy z ferajny” i „Wściekły byk” zmarł w Las Vegas w wieku 83 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET

Jak informuje amerykański portal TMZ, Frank Adonis, który był znany ze swoich ról w kultowych filmach Martina Scorsese, zmarł w wieku 83 lat po długiej walce z różnymi problemami zdrowotnymi. Informację o śmierci aktora potwierdziła jego żona.

– Będzie mi go brakowało. Był wspaniałym ojcem i niesamowitym mężem. Pomagał wszystkim swoim przyjaciołom. Świetny pisarz, reżyser i aktor. Był moim najlepszym przyjacielem – powiedziała Denise Adonis.

Frank Adonis nie żyje

Adonis urodził się w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku, 27 października 1935 roku jako Frank Scioscia. Karierę aktorską rozpoczął w 1971 roku, wcielając się w drugoplanową rolę gangstera w filmie „Francuski łącznik”. 

Największą sławę przyniosły mu występy w produkcjach Martina Scorsese („Wściekły byk”) oraz Anthony'ego Stabila („Chłopcy z ferajny”). Ponadto pojawił się w wielu innych popularnych filmach, między innymi „Wall Street”, „True Romance” i „Ace Ventura: Psi Detektyw”.

RadioZET.pl/DG