Zamknij

Gabby Petito nie żyje. Znalezione ciało kobiety to zwłoki zaginionej blogerki

22.09.2021 08:25
Gabby Petito
fot. Backgrid/East News

Gabby Petito nie żyje. Koroner sądowy zidentyfikował znalezione w Parku Narodowym Grand Teton ciało młodej kobiety jako zwłoki zaginionej 22-letniej blogerki i podróżniczki. Trwają poszukiwania jej 23-letniego partnera Briana Laundrie.

Gabby  Petito, 22-letnia blogerka i podróżniczka z USA, padła ofiarą zabójstwa. Koroner hrabstwa Teton Brent Blue oświadczył, że nie poda dokładnej przyczyny śmierci młodej kobiety do czasu zakończenia autopsji.  Zwłoki blogerki znaleziono w ub. niedzielę na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

Gabby Petito nie żyje. Trwają poszukiwania jej partnera 

Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem. Wyruszyli oni w lipcu furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA. 22-latka regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy - po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną.

1 września Brian Laundrie (23-letni partner Petito) sam wrócił furgonetką do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W ub. piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Policja na Florydzie wszczęła poszukiwania Laundrie, które koncentrują się obecnie na terenie objętych ochroną mokradeł Carlton Reserve, w rejonie North Port, w hrabstwie Sarasota, na zachodnim wybrzeżu Florydy.

Rodzina Gabby powiadomiła policję o jej zaginięciu 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, które koncentrowały się w Parku Narodowym Grand Teton, skąd młoda kobieta po raz ostatni miała kontaktować się ze swoimi najbliższymi. Sprawa śmierci blogerki i wyjaśnienie roli, jaką odegrał w tej tragedii jej partner, jest śledzona i szeroko relacjonowana przez amerykańskie media.

RadioZET.pl/PAP