Zamknij

Geniusz z Rosji zbudował pistolet na Wi-Fi. Umieścił w internecie instrukcje, jak zrobić to samemu

Redakcja
27.07.2018 17:46
Kreosan wi-fi gun
fot. Youtube

Pochodzący z Rosji autor kanału Kreosan zajmuje się prezentowaniem technologicznych ciekawostek. W jednym z filmików postanowił podzielić się z widzami receptą na kiepski zasięg bezprzewodowego internetu.

Pistolet na Wi-fi to nic innego jak wykonana chałupniczą metodą antena do odbioru bezprzewodowego internetu. Autor filmu, który musiał radzić sobie ze słabnącym sygnałem postanowił samodzielnie poprawić jakość sieci. Jak się okazało, jego wynalazek był w stanie odbierać sygnał nawet z oddalonych o setki metrów routerów.

Wykonanie sprzętu nie wymagało ogromnych nakładów finansowych. Kreosan do budowy pistoletu na wi-fi potrzebował metalowej śruby, kilku nakrętek i metalowej płyty, z której wyciął okręgi. Potem do tej przedziwnej konstrukcji przyspawał elementy adaptera wi-fi.

Czy to faktycznie działa? Niektórzy z komentujących mają wątpliwości, ale wynalazek Rosjanina omawiany jest także na forach technologicznych, gdzie inżynierowie zwracają uwagę, że pistolet jest po prostu anteną kierunkową, którą można wykorzystać na wiele sposobów.

RadioZET.pl/maal