Zamknij

George Bush senior nie żyje. "Ojciec był człowiekiem o najsilniejszym charakterze"

Redakcja
01.12.2018 08:06
George Bush senior nie żyje. "Ojciec był człowiekiem o najsilniejszym charakterze"
fot. PAP

W wieku 94 lat zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush - poinformował w nocy z piątku na sobotę czasu lokalnego na Twitterze rzecznik rodziny. "Był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem" - napisał na Twitterze jego syn. Kondolencje rodzinie Bush złożył również Donald Trump.

George H.W. Bush był 41. prezydentem USA. Urząd sprawował w latach 1989-1993. Wcześniej, od 1981 do 1989 roku, był wiceprezydentem w administracji prezydenta Ronalda Reagana. 

 "Ojciec był człowiekiem o najsilniejszym charakterze"

Był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem - napisał b. prezydent USA George W. Bush, syn zmarłego byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha.

Zobacz także

"Jeb, Neil, Marvin, Doro i ja ze smutkiem ogłaszamy, że po 94 godnych podziwu latach zmarł nasz ojciec. George H.W. Bush był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem, o jakiego syn czy córka mogą prosić" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Zobacz także

Jak dodał, cała rodzina wdzięczna jest za "życie i miłość" 41. prezydenta USA oraz kondolencje i "wyrazy współczucia tych, którzy troszczyli się" o jego ojca i modlili się za niego.

Trump: opłakujemy śmierć George'a H.W. Busha

Prezydent USA Donald Trump wyraził żal z powodu śmierci byłego amerykańskiego prezydenta George'a H.W. Busha, który - jak zaznaczył obecny szef państwa - poprowadził Amerykanów i świat do pokojowego zakończenia zimnej wojny.

Zobacz także

"Wraz z Melanią łączymy się w bólu z Narodem, który opłakuje stratę byłego prezydenta George'a H.W. Busha" - czytamy w opublikowanym na Twitterze oświadczeniu prezydenta i pierwszej damy Melanii Trump.

Zobacz także

"Prezydent Bush inspirował pokolenia swoich rodaków do służby publicznej. (...) Dzięki przenikliwemu osądowi, zdrowemu rozsądkowi i opanowanemu przywództwu, Prezydent Bush poprowadził nasz Naród i świat do pokojowego oraz zwycięskiego zakończenia zimnej wojny" - czytamy.

Para prezydencka złożyła kondolencje rodzinie zmarłego.

RadioZET/PAP/JZ