Zamknij

Depardieu wyprowadza się z Rosji, ale nie wróci do Francji. Znalazł lepsze miejsce

Redakcja
21.02.2018 07:53
Depardieu i Putin
fot. PAP/EPA

Znany francuski aktor Gerard Depardieu, który ma obywatelstwo Rosji i tam mieszka, oznajmił w wywiadzie dla francuskiego pisma „La Provence”, że wkrótce przeniesie się do Algieru w Algierii. Przed zmianą obywatelstwa na rosyjskie aktor mieszkał w Belgii.

Algierię Depardieu nazwał „wspaniałym krajem”. — Wkrótce zamieszkam w Algierii, jak Eric Cantona, który mieszka w Oranie. Ja wybrałem Algier — powiedział.

Willa Depardieu w Belgii na sprzedaż

Cantona to francuski piłkarz, aktor, reżyser i producent filmowy, który w 2010 r. zaproponował jednodniową akcję masowego wycofywania pieniędzy z kont bankowych.

Zagłosuj

Czy chciałbyś mieszkać w Rosji?

Liczba głosów:

Jak ujawnił dziennik „Huffington Post”, w październiku Depardieu wystawił na sprzedaż swoją willę w Nechin w Belgii, w której mieszkał w 2012 roku.

Depardieu w Rosji

Depardieu jest obywatelem Rosji od 2013 roku, zameldowany jest w Sarańsku w Mordowii (środek europejskiej części FR) i zarejestrowany jako prywatny przedsiębiorca. Twierdził, że „w Mordowii czuje się jak prawdziwy Rosjanin”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Aktor opuścił Francję, by nie płacić 75-procentowego podatku dla osób bardzo zamożnych. Prezydent Rosji Władimir Putin, który nazywa go swoim przyjacielem, na początku stycznia 2013 roku dekretem nadał aktorowi rosyjskie obywatelstwo.

RadioZET.pl/La Provence/maal