Zamknij

Gigantyczny pożar w miejscowości uzdrowiskowej. Mieszkańcy mają nie otwierać okien

27.08.2021 14:45
Pożar w Anglii
fot. FlawlessC0wboy/Twitter, Roberto_1875/Twitter (screen)

Ogromny pożar wybuchł na terenach przemysłowych w miejscowości Royal Leamington Spa, położnej na południe od Birmingham w Anglii. Nad miastem uzdrowiskowym unosi się gęsty słup dymu. Straż pożarna poleciła mieszkańcom, aby nie otwierali okien. 

Pożar wybuchł w piątkowe poranek przy ulicy Juno Drive w miejscowości uzdrowiskowej Royal Leamington Spa w środkowej Anglii. Jak podało BBC News, wysokie płomienie i gęsty dym spowił okolicę. Straż pożarna poleciła mieszkańcom, znajdującym się w najbliższym sąsiedztwie do miejsca akcji, aby nie otwierali okien i nie wychodzili na zewnątrz.

- Widziałam najpierw małe kłęby dymu i pomyślałam, że może unosi się on z pobliskich działek. Ale szybko dym zrobił się ciemniejszy i znacznie większy w ciągu dwóch minut i zdałem sobie sprawę, że to zdecydowanie coś poważniejszego – powiedziała Anna Harrington-Ridley, świadek pożaru, cytowana przez BBC News. Dodała, że z ognia wydobywa się "silny zapach chemiczny".

Nie wiadomo, co jest powodem pożaru i czy ktoś został ranny. Na miejscu akcji z ogniem walczą jednostki straży pożarnej m.in. z Warwickshire.

RadioZET.pl/BBC News