Zamknij

Gigantyczny pożar w magazynie z żywnością w Rosji. "Karma za skradzione zboże"

23.05.2022 11:05
pożar w Rosji
fot. Twitter: Tatyana Setic

Kolejny gigantyczny pożar w Rosji. Z informacji, które pojawiły się w mediach społecznościowych wynika, że w ostatni weekend w mieście Kamienka spłonął magazyn z żywnością. Internauci komentują, że pożar to "karma za skradzione ukraińskie zboże".

Rosja od wielu tygodni zmaga się z licznymi pożarami na terenie całego kraju. Z najnowszych informacji wynika, że w ostatni weekend ogień pojawił się w magazynie z nasionami słonecznika w mieście Kamienka. Pożar był tak ogromy, że obiekt został niemal całkowicie zniszczony.

Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Wiadomo, że nikt nie został ranny. Lokalne media podają, że przyczyną pożaru mogła być awaria transformatora. Miasto Kamienka znajduje się ok. 700 km od Ukrainy.

Pożary w Rosji. Spłonął magazyn z żywnością

Kilka dni temu w obwodzie moskiewskim zapaliła się podstacja na terenie Centralnego Instytutu Aerohydrodynamicznego. "Do instytutu wpłynęła wiadomość o pożarze oddzielnej podstacji transformatorowej. Bloki pracują na miejscu" - informowała agencja RIA Novosti. Nie wiadomo, jak wielka okazała się skala zniszczeń i czy ktokolwiek odniósł obrażenia.

17 maja w miejscowości Bierdsk wybuchł pożar w fabryce tworzyw sztucznych. Nikt nie został ranny. Według ustaleń, ogień pojawił się w magazynie wyrobów z polietylenu na pierwszym piętrze budynku.

Od początku roku Rosja zmaga się z gigantycznymi pożarami lasów. W tym roku objęły one obszar 270 tys. hektarów - poinformowała agencja Reutera, cytując pełniącego obowiązki ministra sytuacji nadzwyczajnych Aleksandra Chuprjana.

RadioZET.pl/ Telegram/ RIA Novosti/ Reuters

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C