Zamknij

Gołębie terroryzowały parafian w kościele. Postanowiono ptaki... zahipnotyzować

Redakcja
09.08.2017 17:14
Gołębie terroryzowały parafian w kościele. Postanowiono ptaki... zahipnotyzować
fot. Facebook

Parafianie kościoła Nossa Senhora da Consolação w brazylijskm Sao Paulo od dłuższego czasu nie mogli poradzić sobie z setkami gołębi, które ze świątyni uczyniły sobie legowisko. Postanowiono spróbować ptaki zahipnotyzować i przed wejściem zainstalowano specjalnie przygotowane kolorowe plansze.

Księża z kościoła w Sao Paulo nie mogli poradzić sobie z plagą gołębi. Każdego dnia musieli kilkukrotnie czyścić ławki, ściany i podłogi z ptasich nieczystości i piór. Nikt nie miał pomysłu, jak w humanitarny sposób pozbyć się nieproszonych gości. W końcu padł pomysł, że pomóc może hipnoza.

Kolorowa plansza wywołująca nudności

Firma Protec postanowiła, że pomoże duchownym, tworząc specjalną kolorową planszę, która miałyby w ptakach wywoływać nudności i tym samym zniechęcać je do wlatywania do środka. Jak podaje Gazeta.pl, cytując portal Mysterious Univerese, zbliżające się do tarczy ptaki zaczynały zachowywać się, jakby miały mdłości i były oszołomione. Z czasem więc przestały przylatywać w tę okolicę.

gg
fot. BBC Brasil

Naukowcy sceptycznie nastawieni

Plansza powstała w oparciu o wielokrotnie przebadany projekt, który jest w stanie wywołać nieprzyjemne mdłości. Reporterzy stacji telewizyjnej BBC Brasil zwrócili się z tą sprawą do ornitologów. - Żeby wywołać poczucie nudności, potrzebny byłby jakiś mechanizm działający na ucho ptaka. Zadziałałaby też ''ruchoma'' iluzja optyczna, ale nie statyczny obrazek - komentował prof. Thiago Dantasem z Uniwersytetu Anhanguera w Niterói. Pewne jest tylko, że kreatywności nie można im odmówić.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz