Zamknij

Korzystasz z Google Chrome? Sprawdź, czy nie należy ci się odszkodowanie

08.06.2020 21:40
Google Chrome
fot. Shutterstock

Okazało się, że znana przeglądarka internetowa Google Chrome w trybie incognito monitorowała aktywność użytkowników. Przeciwko Googlowi wpłynął pozew zbiorowy.

Korzystasz z funkcji incognito w Google Chrome? Być może jesteś uprawniony do tego, aby uzyskać odszkodowanie od znanego koncernu.

Google Chrome a proces zbiorowy

Do sądu San Jose w Kalifornii wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Google. Złożono go najprawdopodobniej w imieniu milionów użytkowników, którzy od czerwca 2016 roku, korzystali z trybu incognito w wyszukiwarce Google Chrome — podaje BBC News.

Zobacz także

Za naruszenie prywatności kancelaria Boies Schiller Flexner domaga się od Gogola 5 mld odszkodowania. W pozwie Google oskarżony jest o to, że mimo zapewnień zbierał informacje o użytkownikach z ich historii przeglądarki, plików cookie i danych witryn. Co więcej, Google nie tylko śledził swoich użytkowników, ale także zapisywał dane.

Zobacz także

Autorzy pozwu chcą uzyskać od Googla odszkodowanie w wysokości 5 tysięcy dolarów (około 20 tysięcy złotych), dla każdego użytkownika, który korzystać z trybu incognito od czerwca 2016 roku. Jak relacjonuje BBC News, firma Google przekazała, że będzie bronił się przed zarzutami. Koncern poinformował, że tryb incognito nie chroni użytkowników przed zbieraniem niektórych informacji. Google zapewnił, że internauci są o tym informowani w specjalnych komunikatach.

RadioZET.pl/BBC News