Zamknij

Eksplozja w centrum Aten. Ranny policjant

Redakcja
27.12.2018 09:11
Eksplozja w centrum Aten. Ranny policjant
fot. Shutterstock

Urządzenie wybuchowe domowej roboty eksplodowało w czwartek rano przed cerkwią w centrum Aten; lekko ranny został policjant – poinformowała państwowa telewizja grecka ERT. Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do niewielkiej eksplozji doszło ok. godz. 7.10 czasu miejscowego (godz. 6.10 w Polsce), przed cerkwią pw. świętego Dionizego Aeropagity w dzielnicy Kolonaki.

„Funkcjonariusz zauważył pudło przed wejściem do cerkwi i wydało mu się ono podejrzane. Wybuch nie był silny, policjant odniósł obrażenia twarzy i dłoni” – przekazał agencji Reuters proszący o anonimowość przedstawiciel greckiej policji.

Zobacz także

Ranny został przewieziony do szpitala wojskowego w Atenach.

Miejsce zdarzenia kordonem otoczyły policyjne jednostki antyterrorystyczne, sprawdzane są nagrania z ulicznego monitoringu.

Żadna osoba ani organizacja nie przyznała się dotąd do podłożenia ładunku. Agencje przypominają jednak, że w przeszłości o podobne ataki na budynki publiczne, siedziby mediów, banki czy przedstawicielstwa dyplomatyczne, przeprowadzane także w okresie świąt Bożego Narodzenia, podejrzewano grupy anarchistyczne i skrajnie lewicowe.

Siły bezpieczeństwa w Atenach pozostają w stanie podwyższonej gotowości od 17 grudnia, gdy silny ładunek wybuchowy eksplodował przed siedzibą prywatnej stacji telewizyjnej Skai, poważnie uszkadzając front budynku. Również w tym przypadku nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za atak.

RadioZET.pl/PAP/BM