Zamknij
Atak zimy w Grecji
  • EN_01510110_0867
  • mid-epa09706606
  • mid-epa09707137
  • 8 Zobacz
fot. AP/Associated Press/East News

Atak zimy w Grecji spowodował chaos komunikacyjny w Atenach. Śnieżyca "Elpida" uwięziła setki kierowców i pasażerów w pojazdach na autostradach. Z pomocą pospieszyła grecka armia.

Intensywne opady śniegu w Grecji są rzadkością, jednak Ateny nawiedziły już drugi rok z rzędu. Greckie media pokazały zdjęcia setek osób, które uwięzione w swych pojazdach na autostradach wyczekiwały na pomoc. Do akcji ruszyli żołnierze, którzy dostarczyli im żywność, koce i wodę.

Grecja. Śnieżyca "Elpida" sparaliżowała Ateny 

Atak zimy sparaliżował życie mieszkańców Aten. Komunikacja autobusowa i kolejowa w stolicy Grecji została wstrzymana. Placówki wykonujące testy na obecność koronawirusa zostały zamknięte. Instytucje publiczne, szkoły i banki w rejonach najbardziej dotkniętych śnieżyca będą również zamknięte we wtorek, gdyż według prognozy złe warunki będą się utrzymywały najprawdopodobniej do środy.

- To będzie ciężka noc - ostrzegł Christos Stylianides, minister ds. kryzysu klimatycznego i ochrony ludności. Greckie linie lotnicze Aegean Airlines odwołały większość lotów i poinformowały, że spodziewają się zakłóceń w rozkładach we wtorek i prawdopodobnie w środę.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP