Zamknij

Strzelanina w pobliżu hotelu na Korfu. Nie żyją dwie osoby

06.06.2021 16:12
Korfu
fot. STR/Eurokiniss/AFP/East News

Dwie osoby zginęły w niedzielnej strzelaninie w pobliżu hotelu na greckiej wyspie Korfu – poinformowała grecka policja. Według mediów i świadka będącego na miejscu zdarzenia sprawca popełnił samobójstwo.

Grecja. Do zdarzenia miało dojść w niedzielę rano lub przed południem na wyspie Korfu. - Zostaliśmy zaalarmowani o strzałach o godz. 11.30 (godz. 10.30 w Polsce) w pobliżu hotelu" w miejscowości wypoczynkowej Dassia – powiedział przedstawiciel policji w Atenach.

Według pierwszych informacji, które posiadamy, dwie osoby zostały śmiertelnie ranne. Musi to jeszcze potwierdzić lekarz medycyny sądowej

przedstawiciel policji

Cytowany przez AFP świadek powiedział, że widział mężczyznę, który strzelał do dwóch osób, zanim sam się zabił.

Grecja. Strzelanina w pobliżu hotelu na Korfu. Nie żyją dwie osoby

- Dwie ofiary zginęły, a strzelec sam się zabił - oświadczył w rozmowie telefonicznej świadek, zastrzegając sobie anonimowość.

Tymczasem państwowa grecka agencja prasowa ANA podała, że 60-letni Grek zabił dwóch sąsiadów, mężczyznę i kobietę, w prywatnej sprzeczce. Jedną z ofiar był Grek, który mieszkał we Francji - podało źródło policyjne. Nie ucierpieli goście hotelu na popularnej wśród turystów wyspie. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter