Zamknij

Groźny wypadek na dworcu. Kobieta wpadła pod rozpędzający się pociąg

27.01.2022 07:09
Kobieta wpadła pod pociąg w Trnawie
fot. Facebook/Policja w Trnawie

73-letnia kobieta próbowała wskoczyć do pociągu, który odjeżdżał z dworca w Trnawie w zachodniej Słowacji. Gdy skład się rozpędzał, podbiegła i złapała się rękami uchwytu przy drzwiach. Niestety 73-latka przewróciła się i zsunęła wprost pod odjeżdżający skład. Chociaż sytuacja była niebezpieczna, kobiecie nic się nie stało.

Słowacka policja opublikowała nagranie z dworca ku przestrodze podróżnych. Zostało ono zarejestrowane w poniedziałek wieczorem w Trnawie na Słowacji. Na nagraniu widać dwie kobiety, które próbują wskoczyć do odjeżdżającego pociągu.

Pierwszej z nich udało się wsiąść do wagonu, natomiast 73-latka, która pozostała nieco z tyłu, zdążyła jedynie chwycić się poręczy przy drzwiach. Kobieta przewróciła się, gdy skład zaczął się rozpędzać i wpadła między szczelinę między wagonem a krawędzią peronu.

Trnawa. Kobieta wpadła pod pociąg

Pociąg po chwili się zatrzymał. Podróżni i pracownicy obsługi dworca pomogli wyciągnęli 73-latkę na peron. Przebadał ją lekarz. Okazało się, że kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.  

Z powodu wypadku pociąg miał pół godziny opóźnienia. Policja poinformowała, że 73-latce oraz drugiej z kobiet, która wskoczyła do pociągu, grozi grzywna w wysokości do 500 euro. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie. “Emerytka i jej towarzyszka zostaną ukarane za ten lekkomyślny czyn” - przekazali policjanci z Trnawy. 

Funkcjonariusze przypomnieli, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać lub wysiadać z pociągu, który ruszył ze stacji. “Bez względu na to, jak bardzo się spieszysz, poczekaj, aż skład się zatrzyma” - zaapelowali policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl 

C