Zamknij

Gruzja: Tańczący protest przed parlamentem. Sprzeciw wobec działań policji [WIDEO]

Redakcja
14.05.2018 07:24
Gruzja: Tańczący protest przed parlamentem. Sprzeciw wobec działań policji [WIDEO]
fot. PAP/EPA

Niecodzienny protest w Gruzji. Tysiące osób tańczyło przed gmachem parlamentu tak formułując swój sprzeciw wobec zachowania policji. Funkcjonariusze zrobili nalot na dwa kluby w Tbilisi i doprowadzili do ich zamknięcia. 

Policjanci weszli do dwóch klubów w stolicy Gruzji-Tbilisi. Ostatecznie Bassiani i Cafe Gallery zostały zamknięte. 

Na początku maja cztery osoby zmarły po zażyciu nieznanych substancji w klubach nocnych w Gruzji. Policja prowadzi szeroko zakrojoną walkę z narkotykowym podziemiem. Narkotykowe zagrożenie było też powodem nalotu na dwa zamknięte kluby. Protestujący uważają, że była to raczej manifestacja siły niżeli uzasadnione działanie. Także kluby odpierają zarzuty, zaprzeczając jakoby na ich terenie sprzedawano narkotyki. 

W piątek przed gmachem parlamentu zebrały się tysiące osób. W tańczącym proteście zamanifestowały swoją niezgodę na zachowanie policji. Demonstranci domagają się też rezygnacji ze stanowiska ministra spraw zewnętrznych. Zebrani przed parlamentem ludzie włączyli muzykę elektroniczną, a tańcem chcieli pokazać, że każdy ma prawo do wolności. W sobotę w Tbilisi zaczęły pojawiać się namioty, gdyż protestujący stracili nadzieję, że politycy się z nimi spotkają i do nich wyjdą. 

RadioZET.pl/Reuters, Wyborcza/KM