Zamknij

Gruzja. Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników. Postawił trzy żądania

20.11.2020 19:45
uzbrojony mężczyzna wziął zakładników w Tbilisi
fot. Civil.ge/ Screen

Ubzrojony mężczyzna, który przez kilka godzin przetrzymywał zakładników w biurze w Tbilisi, został zatrzymany przez policję. Wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni i nie ma informacji, by odnieśli obrażenia.

Gruzja. Uzbrojony mężczyzna wtargnął do jednego z biur na Prospekcie Ceretelego w Tbilisi i przetrzymywał zakładników. Jak podaje radio Echo Kaukazu chodzi o dziewięć osób. Mężczyzna miał postawić trzy żądania.

Biuro firmy finansowej NBC znajduje się na parterze wielopiętrowego budynku mieszkalnego. Akcja policji trwała kilka godzin.

Tbilisi. Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników. Postawił żądania

Do sieci trafiło nagranie, na którym słuchać, że napastnik domagał się zakazu hazardu w Gruzji i ograniczenia oprocentowania kredytów bankowych do 7 proc. Zażądał ponadto kontroli państwa nad cenami leków.

Telewizja Imedi poinformowała, że teren wokół budynku został otoczony policyjnym kordonem. Telewizje poproszono o przerwanie transmisji na żywo ze względu na bezpieczeństwo zakładników.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni i nie ma informacji, by odnieśli obrażenia.

Podobne zdarzenie miało miejsce w październiku. Wówczas uzbrojony mężczyzna przez osiem godzin przetrzymywał zakładników w oddziale Banku Gruzji w Zugdidi. Domagał się 500 tys. dolarów okupu.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Reuters/ PAP/ Twitter