Zamknij

Gustav Gerneth nie żyje. Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 114 lat

23.10.2019 19:34
Gustav Gerneth
fot. Gustav Gerneth/Twitter.com

Gustav Gerneth nie żyje. Urodzony w Szczecinie Niemiec, z zawodu mechanik, uważany za najstarszego mężczyznę na świecie, zmarł w poniedziałek w nocy w swym domu w Havelbergu w wieku 114 lat, tydzień po swoich urodzinach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gustav Gerneth, najstarszy mężczyzna na świecie, miał urodzić się 15 października 1905 roku w Szczecinie. Data jego urodzin nie została potwierdzona przez Księgę rekordów Guinnessa, więc oficjalnie nie został ogłoszony najstarszym mężczyzną na świecie, ale powszechnie był za takiego uważany.

Gustav Gerneth nie żyje. Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

Najstarszy mężczyzna na świecie, w dniu 114. urodzin, które świętował w gronie rodziny, z udziałem burmistrza Havelberga, Bernda Poloskiego, był w dobrym nastroju i zapowiedział, że zamierza w 2020 roku obchodzić 115. urodziny - napisał lokalny dziennik "Volksstimme".

Gustav Gerneth przeżył dwie wojny światowe. Do emerytury - 1972 roku, pracował w gazowni w Havelbergu, we wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt.

Pan Gerneth zapytany przez dziennikarza, jak należy żyć, aby dożyć jego wieku, odparł: "Nie trzeba przesiadywać na tyłku, tylko jak najczęściej być w ruchu". Najstarszy mężczyzna na świecie przestrzegał też przed unikaniem masła. - Nie cierpiałem margaryny! - powiedział.

Zobacz także

Gustav Gerneth ożenił się w 1930 roku. Jego żona zmarła w 1988 roku. Nie żyje też ich troje dzieci.

Według Księgi rekordów Guinnessa najdłużej żyjącą kiedykolwiek osobą na świecie była Jeanne Louise Calment, urodzona 21 lutego 1875 roku - przeżyła 122 lata i 164 dni. 

RadioZET.pl/PAP