Zamknij

Brutalny atak na parę polskich turystów. Gwałciciel z Rimini odwołuje się od wyroku

Redakcja
12.04.2018 11:33
Gwałciciel z Rimini
fot. Archiwum RadioZET.pl

Obrońca Kongijczyka, przywódcy bandy, która zgwałciła Polkę na plaży w Rimini, domaga się obniżenia wyroku swojego klienta. Guerlin Butungu skazany został na 16 lat więzienia. Pozostali, nieletni sprawcy na 9 lat i 8 miesięcy.

W sierpniu 2017 r. czterech bandytów we włoskim kurorcie Rimini dotkliwie pobiło Polaka, po czym wielokrotnie zgwałcili jego partnerkę. Atak wstrząsnął opinią publiczną we Włoszech i w Polsce. Para turystów podczas ostatniej nocy wybrała się na wieczorny spacer po plaży. Tam zostali zaatakowani przez naćpanych bandytów.

Gwałt w Rimini

15-letni i 17-letni Marokańczyk oraz 16-letni Nigeryjczyk usłyszeli wyroki skazujące przed sądem dla nieletnich w Bolonii. Przewodził im 20-latek pochodzący z Konga, którego sąd pierwszej instancji skazał na 16 lat więzienia.

Wyroki za zbrodnię w Rimini

Para Polaków ze względu na zły stan zdrowia i ciężki uraz psychiczny nie była w stanie uczestniczyć w procesie. Na prośbę prokuratora opisali tylko ze szczegółami bestialską zbrodnię. Butungu skazany został jednocześnie za dwa inne napady na turystów w Rimini. Obrońca napastnika liczy na złagodzenie wyroku przez sąd apelacyjny.

Zobacz także

Zdjęcia z miejsca zbrodni:

RadioZET.pl/strz