Zamknij

Gwałciciele z Rimini przesłuchiwani przez policję. Oto, co mówili

Redakcja
04.09.2017 21:01
Gwałciciele z Rimini przesłuchiwani przez policję. Oto, co mówili
fot. PAP

On zarządzał, a my byliśmy posłuszni jak psy – tak tłumaczył się 17-letni Marokańczyk, który podczas przesłuchania próbował się usprawiedliwiać, zrzucając winę na 20-letniego Kongijczyka Guerlina Butungu. Takie informacje podały włoskie portale internetowe po tym, jak prokuratura poinformowała o zarzutach dla całego gangu.

Włoski dziennik "Il Resto del Carlino" przytoczył treść części zeznań 17-latka oskarżonego o zbiorowy gwałt na 26-letniej Polce. – Piliśmy wódkę, piwo, paliliśmy skręty. Przesadziłem z używkami, nie miałem pojęcia, co się dzieje – przytacza zeznania gazeta, jednak są to wciąż informacje nieoficjalne.

Zagłosuj

Czy sprawcy powinni odbyć karę w więzieniu w Polsce?

Liczba głosów:

Alkohol i narkotyki

Byliśmy pod wpływem alkoholu i narkotyków – tak miał tłumaczyć się Marokańczyk, twierdząc, że nie do końca kontrolował to, co wydarzyło się nocą na plaży w Rimini. Nagrania z kamer monitoringu prawdopodobnie będą dodatkowym dowodem w sprawie przeciwko czterem przestępcom.

Zobacz także

Ciężkie zarzuty

Kongijczyk, dwóch braci z Maroka i Nigeryjczyk usłyszeli już zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i spowodowania obrażeń ciała za co zgodnie z włoskim prawem grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Niejasności w zeznaniach

17-latek na przesłuchaniu – jak podaje "Il Resto del Carlino" – miał relacjonować, że pomysł zgwałcenia Polki zrodził się w głowie Butungu, który najpierw uderzył jej męża, a następnie nakazał swoim kompanom przytrzymać go, a sam ruszył za 26-latką. – Przycisnąłem mu twarz do piasku – mówił Marokańczyk.

Zeznania opisywane we włoskim dzienniku różnią się z wersją wydarzeń jednego z oskarżonych. 15-letni brat Marokańczyka twierdzi, że wraz z bratem nie brali udziału w przestępstwie. – Piliśmy, bawiliśmy się, a potem wróciliśmy do domu – miał mówić jeden z nich.

Czy gwałcicieli należy karać surowiej, niż do tej pory? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Il Resto del Carlino/Wp.pl/strz