Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gwałt w Rimini. Napastnicy atakowali już wcześniej? NOWE FAKTY

29.08.2017 11:39
xxx wiadomosci

We wstrząsającej sprawie zbiorowego gwałtu na Polce na plaży we włoskim Rimini na jaw wychodzą kolejne fakty. Według informacji tamtejszych mediów, sprawcy napadu na polską parę mieli w podobny sposób dwa tygodnie wcześniej zaatakować dwoje innych turystów.

Rimini fot. PAP/EPA

Gwałt na Polce w Rimini. Czy kara śmierci powinna zostać przywrócona? Nagraj swoją opinię na MAM ZDANIE!

O sprawie donosi lokalny portal "Rimini Today". Według informacji zgromadzonych przez dziennikarzy, czterej Afrykańczycy, podejrzewani o atak na polską parę, 12 sierpnia mieli zaatakować dwoje turystów w miejscowości Varese w północnej części kraju.

Do zdarzenia miało dojść na ulicy Vienna, a sposób działania był podobny, jak w przypadku naszych rodaków - bandyci najpierw pobili i okradli mężczyznę, a następnie usiłowali zgwałcić jego partnerkę, jednak kobiecie na szczęście udało się uciec. Nazajutrz para złożyła na miejscowym komisariacie obszerne wyjaśnienia. Wątek ten został włączony do oficjalnego śledztwa ws. napadu na Polaków.

Co się wydarzyło we Włoszech?

Przypomnijmy, z piątku na sobotę na plaży we włoskim kurorcie Rimini, czterech sprawców napadło na polskie małżeństwo. Mężczyzna, pomimo prób oporu, został brutalnie pobity i ogłuszony ciosem butelką w głowę. Następnie bandyci pobili i wielokrotnie zgwałcili kobietę.

Według informacji śledczych, agresorzy byli cudzoziemcami, najprawdopodobniej pochodzącymi z Afryki Północnej. Oprócz polskiej i włoskiej pary, mieli też napaść, pobić i wielokrotnie zgwałcić peruwiańskiego transseksualistę.

RadioZET.pl/RiminiToday/MP

Oceń